Dnia 13.10.2022r. w hali widowiskowo-sportowej w Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie odbyła się uroczystość z okazji XXXV-lecia nadania Szkole Podstawowej imienia AdamaChętnika.

 
Podczas tej uroczystości wspomniano także postać patrona nieistniejącego już Gimnazjum w Nowogrodzie-papieża Janna Pawła II, a także uczczono Święto Komisji Edukacji Narodowej.
Na uroczystość przybyło wielu gości: Wicemarszałek Województwa Podlaskiego – Pan Marek Olbryś, Burmistrz Miasta i Gminy Nowogród – Pan Grzegorz Palka, ksiądz proboszcz – Remigiusz Krajewski,
Dyrektor Caritas – ksiądz kanonik Andrzej Mikucki, Dyrektor Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie- Pan Juliusz Jakimowicz, Przewodniczący Rady Miasta – Pan Daniel Cwalina, Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Karol Wyszyński, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Nowogrodzie – Pani Karolina Piątek, emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze, przepełnionej wspomnieniami o Adamie Chętniku oraz pamiętnym dniu- 10 października 1987 r., kiedy to bezimienna Szkoła Podstawowa w Nowogrodzie otrzymała jego imię. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie głos zabrali zaproszeni goście oraz dyrektor ZSS w Nowogrodzie- Pani Joanna Wądołowska.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne: taniec, recytacje wierszy i gadek, śpiewanie pieśni kurpiowskich. W ten sposób przybliżyli piękno Kurpiowszczyzny, postać wielkiego Polaka- papieża Jana Pawła II oraz podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienny trud wkładany w wychowanie i edukację młodego pokolenia. Uczniowie godnie i na
wysokim poziomie prezentowali swoją szkołę - Szkołę Podstawową noszącą imię Adama Chętnika w Nowogrodzie, kultywując dziedzictwo patrona. Uroczystość XXXV-lecia nadania Szkole Podstawowej imienia Adama Chętnika odbyła się dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej.
 
Tak przeszedł do historii naszej szkoły dzień – 13 października 2022r.
 
Uroczystość przygotowały Panie: Maria Dąbrowska, Anna Czarnecka, Dorota Szablak, Anna
Gontarska, Magdalena Bączek, Agnieszka Wierzbowska.
fot. Grzegorz Fabiszewski