27 stycznia w ramach współpracy szkół odbyło się w Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie spotkanie uczniów z Polski i Turcji. Był to jeden z punktów tygodniowego pobytu młodzieży z tureckiej Antalyi w Polsce, którzy wraz z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce realizują projekt „Zbudujmy most między pokoleniami”.

Spotkanie rozpoczęła uczennica naszej szkoły Agata Jabłonowska, prezentując zebranym w języku angielskim miasto Nowogród i naszą szkołę. Integrację polskiej i tureckiej młodzieży uświetniły ich występy taneczne, prezentowane w hali sportowej. Najwięcej radości sprawił uczniom wspólny taniec – popularna w Polsce „Belgijka”. Podsumowaniem wizyty w Nowogrodzie była wizyta w Skansenie Kurpiowskim. Nie zabrakło również wymiany drobnych upominków. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie otrzymali pamiątki z logo tureckiej szkoły, a uczestnicy projektu wraz z opiekunami otrzymali pamiątki ufundowane przez Urząd Miasta Nowogród.


Uczniowie z Turcji podczas projektu mieszkają w domach uczniów z Ostrołęki. Podczas pobytu goście zwiedzają m. in. Warszawę i Białystok. Będą uczestniczyć także w balu maskowym "Karnawał z Seniorem". Na polską młodzieżą czeka zaś wieczór turecki, pyszna bahlava oraz oczywiście słoneczni, uśmiechnięci, pełni entuzjazmu ludzie.

Patrzymy w przyszłość z nadzieją na uczestnictwo w podobnym projekcie :)